ЗБИРАЄМО КРЕАТИВНІ ІДЕЇ

ЗБИРАЄМО КРЕАТИВНІ ІДЕЇ


|

ЗБИРАЄМО КРЕАТИВНІ ІДЕЇ

щодо облаштування території та створення

МУЗЕЙНОЇ ПЛОЩІ

біля будівлі обласного художнього музею

 

 

…Музейна площа в Амстердамі, Музейний квартал у Відні, Баварський музейний квартал у Мюнхені, Музейний острів у Берліні і цілій перелік інших найрізноманітніших музейних територій формують культурний вигляд європейських міст. Музеї, які розташовані у кращих історичних спорудах на центральних вулицях та площах своєю прекрасною архітектурою прикрашають сучасні міста.

Кіровоградський обласний художній музей -  визнана мистецька візитівка краю,  розташований в будівлі-пам’ятці архітектури місцевого значення «Пассаж», побудований в стилі еклектики з впливом характерних рис модерну, яка є справжньою архітектурною перлиною та окрасою центру нашого міста. Численні відвідувачі музею, в тому числі й іноземні гості, не раз звертали увагу на архітектурну привабливість будівлі музею та й багатьох інших будівель, які прикрашають центральні вулиці міста.  

В останні роки почастішала практика, в тому числі і в нашому місті,  забудови нашвидкоруч  історичної частини міста об’єктами, де розміщуються заклади торгівлі або харчування, які своїм несуразним виглядом спотворюють архітектурне обличчя міста.

Тож з метою недопущення продовження подібної практики, обласний художній музей виступає з ініціативою переобладнання території, прилеглої  до готельного комплексу «Київ» та до торцевої стіни будівлі обласного художнього музею та пропонує створити нову площу в центрі нашого міста і назвати її «Музейна».

Адже ідея по облаштуванню музейної площі біля приміщення обласного художнього музею перекликається з європейською практикою створення музейних комплексів та набуває особливо актуального значення в умовах формування привабливого туристичного іміджу нашого міста та розвитку відповідної інфраструктури.

Перші кроки у цьому напрямку вже зроблено. Ідея влаштування музейної площі підтримана міською владою, управлінням містобудування та архітектури міськради, планується здійснити розпис стіни будівлі музею, яка межує  з готельним комплексом «Київ» (відбувся конкурс «МУРАЛ-АРТу» по створенню ескізу стінопису, проведено підготовчі роботи під розпис). Залишається найголовніше: зібрати креативні ідеї по облаштуванню цієї території та втілити їх у життя.

Плануємо, щоб Музейна площа була сучасно модернізована та стала б Меккою для митців та шанувальників мистецтва. На площі можливо  влаштувати лавки для відпочинку городян, оригінальні сучасні тумби для розміщення реклами культурних заходів, які відбуваються в місті, повинно бути оздоблення території зеленими насадженнями, влаштовано вимощення,  сучасне освітлення, можливе встановлення вуличних меблів, тощо.  Як варіант - встановлення пам’ятного знака (пам’ятника) на честь видатних художників – земляків, ін.

Музейна площа  повинна бути публічним місцем, привабливою для прогуляноківідпочинку та асоціюватися із мистецтвом.

Основними критеріями для відбору пропозицій також будуть наступні чинники:

- креативність, оригінальність та естетичність ідеї;

- віддзеркалення історико-культурного розвитку регіону з урахуванням історичної лінії міста;

- відповідність архітектурним формам та складання єдиної композиції з будівлею обласного художнього музею;

- відповідність вимогам до проектування елементів благоустрою, тощо.

 

Довідково: площа має бути прямокутної форми та мати орієнтовні розміри 15 м х 40 м.

 

Приймаємо як індивідуальні  так і колективні пропозиції та концепції.

 

Чекаємо на ідеї як від досвідчених архітекторів, дизайнерів чи художників так і від молодих починаючих митців, творчої молоді, представників громадськості, активістів.

 

Готові відкрито обговорювати представлені пропозиції із облаштування громадського простору як з фахівцями так  і городянами та гостями нашого міста.

 

Пропозиції, ідеї та проекти просимо надсилати на електронну адресу музею:  е-mail:koxm@ukr.net та у мережі

 

Зробимо разом наше місто сучасним та привабливим!


|